Dlaczego warto korzystać z usług trenera personalnego?

DODANE 14.06.2017

Coraz bardziej popularne stają się usługi trenerów osobistych. Wśród wyższych kręgów posiadanie własnego trenera personalnego jest swoistą modą. Z drugiej strony wśród pozostałej części społeczeństwa nadal pokutuje myślenie, że jest to droga fanaberia i nie daje wymiernych rezultatów. Nic bardziej mylnego!

W istocie, usługi trenera personalnego, jak w przypadku każdego fachowca, swoje kosztują, ale tak naprawdę każdy, kto na poważnie traktuje wyniki swojego treningu, jaki uprawia. Konsultacji z trenerem nie potrzebują jedynie ci, którzy trenują mało, nieregularnie, na małych obciążeniach i bez wyraźnego celu treningowego. W innym przypadku, bez rzeczowej pomocy trenera, trening będzie nieefektywny, a często niestety może grozić komplikacjami zdrowotnymi.

Jakie korzyści daje trener personalny?

Indywidualność podejścia

Usługi trenera personalnego to przede wszystkim koncentracja na kliencie: na jego potrzebach, poziomie rozwoju, budowie fizycznej, sylwetce oraz jej niedoskonałościami, oraz celów, jakie sobie wyznacza. Na podstawie tych wskaźników trener personalny opracowuje szczegółowy plan treningowy, w którego ramy wpisana jest wskazana dieta.

Efektywność

Trening niemal każdego z nas jest zorientowany na jakiś cel – niezależnie od tego, czy będzie to zrzucenie kilku kilogramów czy kształtowanie sylwetki, czy wreszcie ogólna poprawa kondycji, dzięki pomocy trenera mamy pewność, że ten cel będzie zrealizowany.

Trener personalny stworzy dla nas realny i jasno zarysowany plan działań, którego rygorystycznie wypełnianie, przyniesie nam szybko wyraźne efekty. Ale dzięki niemu również mamy gwarancję, że czas spędzony z trenerem będzie czasem najbardziej optymalnie wykorzystany.

Elastyczność

Trener personalny to niemalże człowiek orkiestra. Jego doświadczenie i fachowa wiedza pozwala reagować mu na bieżąco. Gdy widzi, że ćwiczenie nam nie służy, bądź wpadliśmy w monotonię i niemoc treningową, zaproponuje nam zmianę ćwiczenia, bądź jego urozmaicenie.

Bezpieczeństwo

Podobnie jest z bezpieczeństwem treningu. Praca z trenerem personalnym daje pełny komfort treningu. Nie musimy już zaprzątać sobie głowy niepokojącymi myślami, czy dane ćwiczenie wykonujemy odpowiednio i czy nie nazbyt obciążamy naszego organizmu. Trener personalny nauczy właściwego wykonywania ćwiczeń, skoryguje błędy i wyznaczy dla nas najbardziej korzystne ćwiczenia. Nie oznacza to tylko mniejsze zagrożenie urazami, trener personalny pomoże nam tylko skorygować wady sylwetki oraz wzmocnić określone partii mięśni.

Motywacja i wsparcie

Oprócz doskonałej techniki i ogromnego doświadczenia, trener personalny powinien posiadać inne talenty – nie tylko być dobrym trenerem, ale i świetnym psychologiem. Jest to wielu przypadkach kluczowa sprawa w powodzeniu treningu. Trener personalny pomoże nam w utrzymaniu systematyczności ćwiczeń fizycznych i nabrania niezbędnej motywacji do treningu. Odpowiednia motywacja to jedno, ale często do przełamania pewnych barier psychicznych potrzeba by, trener personalny potrafił zapewnić pełne wsparcie duchowe, umiał wsłuchać się w klienta i tak go natchnął pozytywną energia, by klient potrafił zdystansować się wobec problemów dnia codziennego i skupił wyłącznie na treningu.

Jak widzimy, trener personalny to coś więcej niż zwykły instruktor. To kompleksowa pomoc w treningu na wielu frontach, pomoc, jaką trudno znaleźć gdzie indziej.

Zobacz efekty mojej pracy

Trener personalny Wrocław – Kacper Nowicki