Wygląd własnego ciała i jego akceptacja… MOŻE CZAS COŚ ZMIENIĆ?!

DODANE 26.10.2018

Wygląd własnego ciała i jego akceptacja…

Ciało dla wielu osób jest źródłem ogromnej niepewności. Uważają, że w części lub w całości jest brzydkie, nieatrakcyjne, odstraszające itd. Przykrość sprawia im myśl, że inni mieliby oceniać ich wygląd lub sposób poruszania się. Taki brak akceptacji ma na ogół różne przyczyny i stwarza duże problemy.

Czego obawiają się takie osoby? Oceny innych? Odrzucenia? Braku przynależności?

Motywacja do zmiany?

Jedni porównują człowieka dążącego do zmiany siebie i swojego życia, do kogoś, komu przeszkadza cieknący kran. Co jakiś czas kapanie okazje się naprawdę frustrujące. Mimo to taka osoba nie wezwie hydraulika ani nie spróbuje sama naprawić kranu, dopóki ten całkiem już się nie zepsuje albo kapanie uniemożliwi zaśnięcie w nocy przed ważną prezentacją czy spotkanie.

Zazwyczaj reagujemy na problem dopiero wtedy, gdy staje się on naprawdę DUŻY (kiedy doceniasz zdrowie? Zazwyczaj jak je tracisz…). Idziemy do dentysty z dotkliwie bolącym zębem, ale odkładamy wizytę u trenera z regularnie pobolewającym kręgosłupem. Oczywiście są to pozostałości mechanizmów, które umożliwiły praludziom przetrwanie w dziczy, ale dziś częściej przeszkadzają, niż pomagają.

Istnieją sposoby na zbudowanie w sobie silnej motywacji do zmiany… MOŻE CZAS COŚ ZMIENIĆ?