Jak wybrać stanik sportowy ?

DODANE 13.12.2017

Czy znalezienie odpowiedniego stanika jest dla ciebie koszmarem? A może podczas treningu bolą cię piersi? Nie jesteś sama. Według najnowszego raportu 3/5 kobiet cierpi z powodu bólu biustu podczas ćwiczeń. Wszystko dlatego, że noszą źle dopasowane staniki. Niektóre biustonosze zapobiegają podskakiwaniu piersi podczas uprawiania sportu, nie ograniczają jednak ich ruchu na boki. Badacze przeanalizowali kobiety o miseczkach A do JJ i stwierdzili, że nawet panie o małym biuście mogą odczuwać dyskomfort podczas ćwiczeń. Wnioski z raportu wskazują, że wiele kobiet nie zapewnia sobie odpowiedniego podparcia biustu i często wybiera duży rozmiar stanika z małymi miseczkami, zamiast stosować odwrotny zabieg.

Odpowiedni stanik

Dobrze dopasowany stanik sportowy jest kluczem do odpowiedniego podparcia piersi przy bieganiu. Dodatkowo poprawia on postawę. Więzadła Coopera – elastyczna tkanka, która zapobiega opadaniu piersi- z wiekiem zaczyna się rozciągać i ściąga biust do dołu. Jeżeli nie zapewnisz swoim piersiom podparcia, przyspieszysz tylko ten proces.

Image title


Nie wstydź się

Jeżeli masz duży biust, być może się go wstydzisz. Niepotrzebnie! Pamiętaj, że inne kobiety mogą z kolei ci go zazdrościć. Bądź dumna ze swoich atutów. Stanik sportowy ograniczy podskakiwanie piersi, ale i tak będą się one trochę ruszać. Aby oszczędzić sobie rumieńców, włóż na niego luźny to- lub koszulkę.

Dieta i ćwiczenia

Ponieważ piersi zbudowane są z tkanki tłuszczowej, a nie mięśniowej, redukcja liczby przyswajanych kalorii i zwiększenie wysiłku fizycznego z pewnością będą skutkować zmniejszeniem wagi, a przy tym także rozmiaru biustu. Aby zapobiec opadnięciu piersi, nie powinnaś zapominać o ćwiczeniach na klatkę piersiową. Choć nie uda ci się ujędrnić biustu ćwiczeniami (ponieważ zbudowany jest z tkanki tłuszczowej i gruczołowej), możesz sprawić, by wyglądał na jędrny, trenując mięśnie klatki piersiowej, które otaczają piersi.

Najlepszym ćwiczeniem są proste pompki. Możesz je robić początkowo na kolanach i stopniowo zwiększać liczbę powtórzeń – z czasem z pewnością uda ci się utrzymać swój ciężar na rękach i palcach stóp.

Zmniejszenie rozmiaru biustu

Idealnie dopasowany stanik sportowy zapewni ci odpowiednie podparcie i niezbędna do ćwiczeń pewność siebie. Wybierz taki mocno przytrzymując piersi, jeżeli planujesz bieganie lub inny sport, który wymaga podskoków lub biegu.

Pamiętaj, by regularnie wymieniać staniki- tak jak buty do ćwiczeń.