Dlaczego Kobiety unikają TRENINGU SIŁOWEGO - odkrywamy karty

DODANE 07.09.2017

Nie jest uzasadnione dlaczego Kobiety omijają trening siłowy, ponieważ stwierdzono, że nawet tening ukierunkowany na masę mieśniową prowadzi u kobiet do niewielkiego jej zwiększenia. Wynika to przede wszystkim z istnotnego obniżenia ilości tkanki tłuszczowej, spadku msy ciała i w efekcie zmniejszenia obwodów poszczególnych części ciała przy jednoczesnym wyraźnym zwiększeniu siły.

Typowa "męska" masa mięśniowa osiągana przez niektóre zawodniczki może być wynikiem nie tylko niezwykle ciężkiego treningu i ukieronkowanej diety ale również sotosowania środków wspomagających o silnym działaniu anaboliczno-androgennym.

Moje drogie Panie ćwicząc siłowo nie stanie się "pudzianem" jak zwykłyście mówić. 

Jeśli jesteś gotowa do treningu siłowego, albo już jesteś w tym treningu przedstawię Ci kilka wskazówek, które warto wdrożyć do swojego planu treningowego:

➡️Skróć przerwę wypoczynkową. Kobiety z reguły są bardziej wytrzymałe niż mężczyźni. Jeśli poprosiłabym kobietę i mężczyznę o wykonanie tego samego programu, musiałabym skrócić czas przerw u kobiety o około 30-40 procent, aby uzyskać jakiś efekt. Kobiety regenerują się znacznie szybciej z maksymalnego wysiłku niż mężczyźni

➡️Nie rób splitów. Kobiety bardziej będą reagowały na ćwiczenia złożone. Przysiady, Martwe Ciągi, Podciągania, Wyciskania etc. Kobiety wolą zmęczenie całego ciała zamiast zlokalizowanego. Ponieważ większość kobiet interesuje utrata tłuszczu, trening całego ciała jest świetnym sposobem aby pomóc im w osiągnięciu ich celów. Oczywiście możesz również korzystać z splitu góra/dół. Nie polecam jednak splitu ręce/nogi/tułów ponieważ poziom siły jest tak niski, że kobiety nie uzyskają żadnych korzyści z treningu samych rąk.

➡️Kobiety mogą wykonywać do dwóch razy więcej serii niż mężczyźni wykonując ten sam program. Wykonuj większą ilość serii. Ponieważ kobiety mogą używać krótszych przerw pomiędzy seriami, mają czas na wykonanie dodatkowych serii.

➡️Ćwicz tym samym programem przez 4-6 tygodni. W szczególności kiedy występują problemy z techniką. Obciążanie zmieniaj stopniowo i delikatnie. Dobrym pomysłem jest używanie małych skoków kiedy dorzucamy ciężar; mały wzrost nie przeciąży ciała ani umysłu. Jeśli wzrost wynosi tylko pół kilograma, jest to o wiele mniej zastraszające niż 2,5. Do czasu kiedy dojdziesz do ostatniej serii, prawdopodobnie będzie mogła użyć 12,5 kilograma. Po prostu zajmie ci to trochę więcej czasu.

Poniżej przedsawię pewne różnice pomiędzy Kobietami a Mężczyznami:

Kobiety mają mniej gruczołów płuciowych, mniejsze serce, mniejszą objętość krwi, niższy poziom koncentracji hemoglobiny i niższe wartości hematokrytu. 

Ilość tkanki tłuszczowej w całkowitej masie ciała u kobiet jest  2x większa niż u mężczyzn (mniej więcej 27% kobiety, 15% mężczyźni), w populacji sportowców wysokiej klasy różnica jest podobna, wartości instotnie niższe (około 18% kobiety, 9% mężczyźni)

Tkanka tłuszczowa u kobiet zlokalizowana jest głównie w obszarze bioder i ud u mężczyzn natomiast pas (talia) i brzuch.

Poziom hormonów estradiolu i progesteronu u kobiet jest istotnie wyższy, natomiast testosteronu około 20- krotnie niższy niż u mężczyzn !

Drogie Panie bez obawy możecie wykonywać trening siłowy, który odpowiednio doprany do waszego celu pozwoli wam osiągnąć rezulataty, których oczekujecie.


Są tylko dwa sposoby na wykonanie jakiegoś zadania: 
1. Zrób to dobrze
2. Zrób to ponownie