Kolejna nieudana próba – dlaczego przegrywamy walkę z nadwagą?

DODANE 07.07.2017

Aby wyglądać pięknie potrzeba nie tylko dużej dawki motywacji własnej, ale również pomocy ze strony osób, które nas otaczają. Z pewnością przyda się również profesjonalne doradztwo oraz wsparcie specjalistów, którzy takich przypadków jak nasz, miewają na co dzień bardzo dużo.
Tymczasem my, pewni swojej wiedzy, butni i przekonani o sile swojego ciała i woli podejmujemy wyzwanie zrzucenia kilku kilogramów sami. Czy zawsze się to udaje? Oczywiście nie. Wręcz przeciwnie w połowie przypadków motywacja ulatnia się tak samo szybko jak dym z wypalanego papierosa po ukończonym treningu. Za kilka miesięcy rozpoczynamy kolejną, mało efektowną dietę i od nowa rozpoczynamy walkę z wiatrakami. Dlaczego tak często nasza walka z nadwagą się nie udaje?

Myślisz tylko o diecie
To poważny błąd. Zdrowy styl życia nie może zajmować Ci całego czasu wolnego. Nie powinien ingerować w przyjemności, zabierać Twojej przestrzeni życiowej. Naucz się żyć z nim w zgodzie, a dietę potraktuj jako swojego towarzysza, nie jako przeciwnika.

Traktujesz zdrowy styl życia jak coś nudnego, złego – jak karę
Dieta zabrała Ci pyszne desery, smażone frytki i tłuste kotlety, ale spokojnie szybko odwdzięczy się pięknym wyglądem i poczuciem własnej wartości. Po pierwszych miesiącach szybko zobaczysz, że warto traktować ją jako swojego dobrego kolegę.

Nie wiesz, dlaczego chcesz schudnąć
Już od początku diety zapomniałeś właściwie dlaczego chcesz schudnąć. Tymczasem dobrze wyznaczone cele to połowa sukcesu. Jeśli nie wiesz, po co walczyć nigdy nie będziesz pewny, że walczysz w słusznej sprawie.

Nie widzisz efektów
Bo prawdopodobnie zamiast mierzyć swoje wymiary ciągle wchodzisz na wagę. Tymczasem, o ile w pierwszych dniach diety rzeczywiście możesz utracić kilka kilogramów o tyle później pójdzie już coraz gorzej. Na diametralne efekty diety, trzeba czasem poczekać nawet kilka miesięcy.

Zbyt szybko czekasz na widoczne rezultaty
Ci, którzy szybko chudną, prawdopodobnie w takim samym czasie powrócą do swojej wagi. Tak naprawdę, aby móc powiedzieć o bezpiecznym odchudzaniu nie powinniśmy zrzucać więcej niż 3 kg na miesiąc.

Liczysz tylko na siebie
A pomyśl, jakie wsparcie mógłbyś otrzymać dzięki swojemu trenerowi, dietetykowi. Wykwalifikowani specjaliści będą przy Tobie zawsze wtedy, kiedy stracisz wiarę w swoje możliwości.

Zbyt rygorystycznie traktujesz swoje ciało
Twój dzień wypełnia trening, a posiłki są coraz mniejsze. To nie wróży zbyt dobrze. Prawdopodobnie szybko poczujesz zmęczenie tak rygorystyczną dietą.